Wiosenne spotkanie w sobotę w Rybczewicach 18 III 2017r. Dziękujemy bardzo serdecznie za bardzo liczne uczestnictwo wszystkim szanownym prelegentom, członkom Zrzeszenia także przybyłym gościom. Zobacz teraz krótką relacje. Prelekcje i pokaz cięcia będzie mozna zobaczyć wkrótce na naszej stronie lub na HANAT TV
Jak zwiększyć żyzność gleby? Może węgiel brunatny do sadu? Co z resztkami po wegetacyjnymi (np. liście) w leszczynie? Czy siać łubin w międzyrzędziach? Trzy główne problemy z wodą? „...bez wody nie ma życia a jej nadmiar niszczy życie” Co lepsze w sadzie czarny ugór czy trawa, kończyna? Wspaniała prelekcja - prof. dr hab. Jan Kuś. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Państwowy Instytut Badawczy.
Grzyby zagrażające uprawie leszczyny i możliwości ich ograniczania – dr inż. Ewa Zalewska Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Monilioza, brunatna zgnilizna, szara pleśń, rak pędów, guzowatość korzeni, bakteryjna zgorzel pączków i liści leszczyny, antraknoza także wiele innych bakterii i wirusów.
Jest na świecie ponad 200 gatunków owadów i roztoczy żerujących na leszczynie. Straty powodowane przez szkodniki wynoszą od 20 do nawet 50% plonu. Szkodniki w leszczynie - dr hab. Magdalena Gartner. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Nowe kierunki w uprawie orzecha laskowego i włoskiego a wymagania rynku – Tomasz Kaczorowski Projekt Orzech www.ProjektOrzech.pl Dlaczego warto sadzić orzechy włoskie? Ile orzechów i gdzie skup owoców? Co daje mikoryzacja? Jaki kierunek i odmiany maja sens uprawy!? Czy jeden kombajn może zbierać orzechy laskowe i włoskie? Które odmiany orzechów nie smakują szkodnikom?
Więcej relacji wkrótce :)