Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3

Zwalczanie chorób leszczyny - prof Joanna Puławska

  Z jakimi problemami w ochronie leszczyny spotykają się plantatorzy? Importujemy materiał roślinny a wraz z nim sprowadzamy sobie nowe patogeny. Czynniki sprawcze i zwalczanie chorób leszczyny to temat przewodni prelekcji profesor Joanny Puławskiej podczas Dnia Leszczynowego edycji Jesień 2017 Waśniów. Zorganizowanego przez Zrzeszenie Producentów i Sadzonek Leszczyny.

  Pani profesor bardzo dokładnie i szeroko omówiła i dyskutowała z plantatorami o problemach związanych z moniliozą, plamistością liści leszczyny, antraknozą, rakiem leszczyny, guzowatością korzeni, rakiem bakteryjnym leszczyny, bakteryjne zamieranie pędów, choroba kory – brązowa plamistość, bakteryjną zgorzelą leszczyny.

  Sporym problemem stają się choroby wirusowe i fitoplazmatyczne takie jak wirus mozaiki jabłoni wywołujący mozaikę leszczyny, fitoplazmy z grupy żółtaczki astra. Interesują Cię objawy chorobowe i szkodliwość zobacz koniecznie prezentację naszego gościa.

  Pytania sadowników: Mikroorganizmy czy jest sens dawać? Co pomaga lub niszczy glebę? O cudowne drogie środki do sadu. Czy warto stosować mikoryzę? Kiedy najlepszy moment na podanie mikoryzy leszczynie?

 

 

Choroby kory - brązowa plamistość Choroby kory - brązowa plamistość
prof.  Joanna Puławska  IO prof. Joanna Puławska IO
Plamistość leszczyny Plamistość leszczyny
Monilioza leszczyny Monilioza leszczyny
Bakteryjna zgorzel leszczyny Bakteryjna zgorzel leszczyny
Zamieranie pędów leszczyny Zamieranie pędów leszczyny

LLLOGO TYP ZRZESZ  SKUP IZDEBNO 100  fructino-baner2 LOGO PORTALU   Gospodarstwo Sadownicze HANAT