Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3

Aktualności

Czy śnieg podczas pylenia orzechów laskowych tego roku będzie mial wpływ na plon?

więcej

Mamy nowy środek chwastobójczy, stosowany doglebowo przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w plantacjach i nasadzeniach orzechów laskowych i orzechów włoskich.

więcej

Czyszczenie orzechów laskowych na ostro!  Pomiary wilgotnościomierzem orzechów laskowych przed suszeniem i po...

więcej

Rewelacyjne wyniki doświadczeń! Czyżby przełom w walce nie tylko z parchem! Może nam pomoże w uprawie orzecha laskowego? Warto sprawdzić działanie w swoim sadzie!

więcej

Największym problemem jest monilioza leszczyny (Monilia coryli), która powoduje brunatnienie orzechów a następnie ich masowe opadanie. Straty plonu mogą sięgać nawet 80%. Mamy rejestrację ...

więcej

Miło nam poinformować że kolejne cykliczne spotkanie „Dzień Leszczynowy” – Wiosna 2016 odbędzie się 10 IV 2016r. (niedziela). Planujemy prezentacje najnowszych....

więcej

Mijający sezon był praktycznie pierwszym sezonem, gdzie zabrakło nam środków ochrony roślin, do zwalczania chorób grzybowych w leszczynie.

Po rozmowie z kilkoma plantatorami postanowiłem swoich sił, aby zrobić coś w tej sprawie.

więcej

Wyjątkowi goście i tematy. Nowe rejestracje ś.o.r do orzechów laskowych, czy jest sens i czy warto zakładać nowe plantacje?! Czym i kiedy chronić sady leszczynowe? Jakie nawozy warto stosować? Jaka jest produkcja światowa i kto nam zagraża? Podrabianie orzechów... Zmiany klimatyczne...

więcej

Choroby leszczyny i innowacyjne ich zwalczanie. To problemy z którym bardzo nam pomogła Pani Karolina Felczak z firmy Agrosimex.

więcej

Dyskusja o bieżących i historycznych cenach za orzechy także o narzekaniu na pośredników którzy też lekko nie mają. Jaka cena jest poniżej godności producenta?  Zobacz koniecznie całą debatę! 

więcej

Na przełomie marca i kwietnia tego roku wystąpił przymrozek który mógł spowodować pewne uszkodzenia w sadach leszczynowych które według ekspertów mogą nawet osiągnąć....

więcej

Jak co roku plantatorzy orzechów laskowych z całej Polski mieli możliwość spotkania się na tradycyjnym Dniu Leszczynowym, który jak zwykle jest organizowany przez Zrzeszenie Producentów Orzechów i Sadzonek Leszczyny w Lublinie z siedzibą w Końskowoli.

więcej

 Pokaz cięcia ręcznego leszczyny orzecha Katalońskiego i Cosforda wykonaniu mistrza w tym fachu Mariana Ścibiora z LODR w Końskowoli. Szkolenie obowiązkowe dla....

więcej
 „Dzień Leszczynowy” 2014 – pokaz zbioru mechanicznego 
orzechów laskowych, trzema różnymi maszynami w sadzie Pani
Agnieszki Życińskiej 12 października 2014 roku. Krótka relacja...
więcej

Pokaz cięcia mechanicznego leszczyny na plantacji Gospodarstwa Sadowniczego HANAT. Maszyna konstrukcja i wykonanie pan Jerzy Strugała. Spotkanie zorganizowane przez Zrzeszenie Producentów Orzechów i Sadzonek Leszczyny odbyło się 30 XI 2014r.

więcej
Mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić wszystkich sadowników jak i gości zainteresowanych
uprawą leszczyny w Polsce na wyjątkowe spotkanie z dwóch powodów: pierwszy gdyż
pragniemy podziękować za wieloletnią pracę pani
Marii Wojciechowskiej także panu
Romanowi Kapłanowi
oraz naszemu wielkiemu...
więcej

Teoria i praktyka cięcia orzechów laskowych wykonaniu mistrza w swoim fachu Mariana Ścibiora z LODR w Końskowoli na plantacji Gospodarstwa Sadowniczego HANAT. Odmiana Barceloński ośmioletnie drzewa.

więcej

Pokaz cięcia leszczyny odmiana Cosford cz.1 - teoria i praktyka wykonaniu wybitnego fachowca Mariana Ścibiora z LODR w
Końskowoli na plantacji Gospodarstwa Sadowniczego HANAT.

więcej

Zapraszamy na pokaz cięcia mechanicznego 30.11.2014r w sadzie leszczynowym oraz szkolenie odnośnie sadzenia także późniejszego prowadzenia sadów towarowych orzecha laskowego w praktyce.

więcej

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa HORT-TECHNIKA odbyły się 27 do 28 listopada 2015 r.Co i jak było można zobaczyć w naszych relacjach!  Zapraszam ;)

więcej

Dzień Leszczynowy 2014 - Pokaz i prezentacja kombajnu Facma 300 po autorskiej modernizacji Czesława Ziębakowskiego z synem Łukaszem. System szczotek do....

więcej

Dzień Leszczynowy 2014 - Kombajn Jolly 1800 pana Tomasza Bojara w akcji czyli leszczynowe żniwa w pełni. Karuzela która kręci orzechami laskowymi...

więcej
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich aktualnych i byłych 
członków Zrzeszenia, naszych sympatyków, producentów sadzonek
również plantatorów leszczyny niezrzeszonych jak i wszystkich
zainteresowanych na „Dzień Leszczynowy” 2014 – pokaz zbioru

mechanicznego orzechów laskowychw sadzie Pani Agnieszki Życińskiej
12 października 2014 roku.
więcej

Zrzeszenie Producentów Orzechów i Sadzonek Leszczyny w Lublinie rok rocznie organizuje dla producentów orzechów laskowych Dzień Leszczynowy. W tym roku spotkanie odbyło się 10 października 2012 w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli w Ośrodku Szkoleniowym.

więcej

Zbiory owoców leszczyny w pełni i dlatego na plantacjach w rejonie lubelskim ogromny ruch gdyż pogoda sprzyja zbiorom także mechanicznym. Lubelszczyzna to zagłębie orzechowe, zwłaszcza orzechów laskowych których ogromne połacie sadów dominują w krajobrazie.

więcej

Drugiego października Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zorganizował kolejny raz „ Dzień Leszczynowy”. Jest  to bardzo dobrze zorganizowana impreza która pozwala spotkać się producentom, sympatykom jak i osobom lubiącym te smaczne i zdrowe owoce.

więcej

Protokół z Walnego Zjazdu Członków Zrzeszenia Producentów  Orzechów i Sadzonek Leszczyny z dnia 07.09.2014 r.

więcej
« poprzednia 1 2 następna »

LLLOGO TYP ZRZESZ  183x50  baner mini FRUCTINO LOGO PORTALU   Gospodarstwo Sadownicze HANAT