Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3

Zbiór i przechowywanie orzechów laskowych

                      Zbiór i przechowywanie orzechów - mgr inż. Maria Wojciechowska.

  Jak zbierać efektywnie orzechy laskowe w sadzie leszczynowym? Czy przechowywanie owoców leszczyny jest tak ważne? Co i jaki wpływ ma na jakość orzechów? Tego i wiele innych istotnych zagadnień omawia i wyjaśnia Pani Maria.  Zapraszamy do obejrzenia prelekcji :)

Szybki i sprawny zbiór orzechów laskowych samojezdnym kombajnem firmy Monchiero. Kombajny Monchiero zbierają zawsze, bez względu na pogodę, nawet z wody stojącej w sadzie. Zbierają szybko i dokładnie. Standardowa wydajność 1 hektar / godzinę pozwala przeprowadzać zbiór wielokrotnie, wracając na te same kwatery w sadzie, dzięki czemu zachowujemy najwyższą jakoś orzechów. Prawdopodobnie najlepszy kombajn do zbioru orzechów w sadzie. Sprawdza się w trudnych warunkach, wilgotno i mokro inne się zapychają a ten pracuje dalej! Więcej informacji znajdziesz na www.ProjektOrzech.pl

Pokazy zbioru trzema różnymi kombajnami oraz otrząsarką do orzechów laskowych to wszystko podczas Seminarium Leszczynowego 2016. Dyskusje plantatorów o mechanicznym zbiorze i sensie zakupu kombajnu samojezdnego.

Włoskie plantacje i maszyny podczas tegorocznych zbiorów - okiem HANAT TV. Krótka relacja z wizyty w sadach leszczynowych i orzechów włoskich. Co nasi koledzy z południa Europy mają w sadach, jak wyglądają prace po zbiorcze? Stare i najnowsze kombajny, różne formy prowadzenia sadów. Plonowanie, formy prowadzenia drzew, odmiany. Bardzo intensywny sad szczepionych orzechów włoskich.

 

Jak ciąć i prowadzić sad leszczynowy dowiesz się tutaj >>>> CIĘCIE ;)

Zrzeszenie Producentów Orzechów i Sadzonek Leszczyny

 

LLLOGO TYP ZRZESZ  SKUP IZDEBNO 100  fructino-baner2 LOGO PORTALU   Gospodarstwo Sadownicze HANAT